Nationalcollage


NATIONAL COLLEGE OF IRELAND

GENEL BİLGİLER

National College of Ireland, İrlanda’nın başkenti Dublin’de Liffey nehri yakınında IFSC (International Financial Services Centre) olarak bilinen bölgede 1951 yılında kurulmuş bir okuldur. İrlanda’nın en dikkat çekici kentlerinden olan Dublin’de bulunan okul, konumu itibariyle şehrin her noktasına oldukça yakındır. Okul, kentin en büyük finans merkezlerinden biri olan ve 500’ün üzerinde şirket ve bu şirketlerde 38.000 çalışanı bünyesinde barındıran IFSC bölgesinde bulunmaktadır. National College of Ireland, Dublin kentinin tam merkezinde yer almakta olup aynı zamanda modern mimarisiyle dikkat çekmektedir. 

Dublin, İrlanda’nın başkenti ve en çok ziyaret edilen şehri olmakla beraber 20’den fazla yüksek öğretim kurumuyla ülkenin en önde gelen eğitim merkezidir. National College of Ireland bu eğitim merkezlerinden biridir. Okul, konumu itibariyle hem kentin finans merkezine hem de tarihi dokunun korunduğu kiliselere, katedrallere, tarihi binalara, anıtlara ve müzelere oldukça yakındır. Temple Bar bölgesi okula yürüme mesafesindedir ve burada Dublin Kalesi’nden Olimpik Tiyatro’ya kadar birçok farklı nokta gezilebilir. Bununla beraber Abbey Theatre, Whiskey Museum, Book of Kells, The Oscar Wilde House, The National Gallery of Ireland okulun yakınında konumlanmış ziyaret edip gezmeye değer yerlerden sadece birkaç tanesidir. 

Okul, bünyesinde 5000 öğrenciyi barındırmakta olup toplam 26 farklı bölümde tam zamanlı eğitim vermektedir. Eğitim verdiği bölümler ticaret, muhasabe, yönetim, endüstri, pazarlama, teknoloji yönetimi, yazılım, insan kaynakları yönetimi gibi iş ve ekonomi alanı ağırlıklı bölümlerdir. Bu alanlar dışında üniversitede psikoloji, erken çocukluk dönemi eğitimi gibi farklı alanlarda da eğitim verilmektedir. Profesyonel ve tecrübeli eğitim kadrosuyla National College of Ireland öğrencilere yüksek kalitede, iş hayatıyla doğrudan bağlantılı ve kalıcı öğrenim imkanı sunmaktadır. 

National College of Ireland, kütüphaneye, geniş bir atriyuma, kafelere, restorantlara, bilgisayar laboratuarlarına, ideal biçimde dizayn edilmiş sınıflara, spor salonuna ve büyük amfilere ev sahipliği yapmaktadır. Kampüsün her noktasından erişilebilir kablosuz internet mevcuttur. Ayrıca okul, öğrencilere programları dışında kişisel ilgi alanlarına hitap edecek birçok sosyal kulübü de bünyesinde barındırmaktadır. Öğrenciler boş zamanlarında ilgi alanlarına yönelip eğitim süreçlerine farklı bir boyut kazandırabilirler. 

Okulda Bulunan Bölümler

FULL-TIME COURSES

Bölümler


Dereceler

Accounting and Finance

BA (Honours)

Business 

BA (Honours)

Human Resource Market

BA (Honours)

Marketing Practice 

BA (Honours)

Early Childhood Education

BA (Hons)

Psychology (Evening) 

BA (Hons)

Adult and Workface Education

BA (Honours)

Psychology

Bachelor of Arts (Hons)

Computing

BSc (Honours)

Business Information Systems 

BSc (Hons)

Technology Management 

BSc (Hons)

Business 

Higher Certificate

Business Computing

Higher Certificate

Computing Applications and Business Support 


Higher Certificate

Human Resource Management 

MA

Personal Leadership and Pastoral Care 

Master of Arts 

Cloud Computing

MSc

Cybersecurity 

MSc

Data Analytics 

MSc

Entrepreneurship 

MSc

Finance 

MSc

Fintech 

MSc

International Business 

MSc

Management 

MSc

Marketing 

MSc

Mobile Technologies 

MSc