Londra Metropolitan Üniversitesi


LONDRA METROPOLİTAN ÜNİVERSİTESİ

GENEL TANITIM

Üniversite Hakkında

Londra Metropolitan Üniversitesi endüstri geçmişine sahip olan deneyimli akademik personel tarafından yönetilen çok çeşitli dersler sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler, 30 milyon GBP değerinde Bilim Merkezi veya gelişmiş Cisco laboratuvarları gibi birinci sınıf kaynaklarına da erişimden faydalanırlar.

Üniversite’nin kökleri 1848 yılına dayanmaktadır, ancak, London Met 2002’de iki tanınmış üniversitenin birleşmesinin sonucudur. İki kampüsüyle İngiltere’nin tarih başkentinin kalbindedir. London Met öğrencileri, istihdam fırsatlarının yanı sıra kültürden de faydalanmaktadır.

Londra'nın ana tren istasyonlarından biri olan St Pancras International'a toplu taşıma araçlarıyla birkaç dakika uzaklıkta bulunan Islington'daki Holloway kampüsü, çoğu konu, tesis ve Öğrenci Birliği'ne ev sahipliği yapmaktadır. Bu arada, sanat ve tasarım dersleri ikonik Tower Bridge’den 15 dakika uzaklıkta olan Shoreditch’deki Aldgate kampüsünde öğretiliyor.

Sorgu, soru veya endişe ne olursa olsun, London Met öğrencilere yardımcı olmak için oradadır. Tüm dünyadan uluslararası öğrenciler için aktif bir toplulukları ve ayrıca öğrencilere akademik soruları ve sağlıkları konusunda destek vermeye adanmış ekipleri vardır. Aynı zamanda öğrencilere konaklama, finansman, vize ve kariyer rehberliği konularında yardımcı olabilirler.

Londra, uluslararası öğrenciler için heyecan verici bir yerdir. Sadece kültürel olarak çeşitli ve heyecan verici değil, aynı zamanda öğrencilerin yararlanabileceği çok fazla istihdam olanaklarına da vardır.

Akademik ve Dersler

London Met, alanlarında uzman eğitimci bir takımı bir araya toplamaktadır. Öğretim görevlileri kapsamlı endüstri deneyimine sahiptir ve birinci sınıf araştırmalara aktif olarak katılmaktadırlar.

Dersler, istahdam piyasasındaki beceri eksikliklerini gidermek için özel olarak oluşturulmuştur. Pek çok meslek kuruluşuyla çalışarak London Met, meslek kuruluşları tarafından akredite edilmiş birçok ders sunmaktadır. Bu, mezunların iş ararken öne çıkmasına yardımcı olur.

London Met dersleri de öğrenciler tarafından üst sıralarda yer almaktadır:

 • Birleşik Krallık’ta tanıtımda 4. sırada, Ulusal Öğrenci Anketi 2020
 • Birleşik Krallık’ta beslenmede 2. sırada, Ulusal Öğrenci Anketi 2020
 • Birleşik Krallık’ta tiyatroda 1. sırada, Ulusal Öğrenci Anketi 2020
 • Farmasötik bilimde %100 öğrenci memnuniyeti, Ulusal Öğrenci Anketi 2020
 • Spor terapisinde %95 öğrenci memnuniyeti, Ulusal Öğrenci Anketi 2020
 • Tekstilde % 94 öğrenci memnuniyeti, Ulusal Öğrenci Anketi 2020
 • Muhasebe ve finansta % 93 öğrenci memnuniyeti, Ulusal Öğrenci Anketi 2020

Okul Yapısı

London Met, çeşitli dersler sunan 6 uzmanlık okulunu kapsamaktadır. Öğrenciler yüksek kalite tesislere erişebilir ve özel ve deneyim öğretim kadrosu tarafından yönetilir.

Bu 6 okul:

Guildhall İşletme ve Hukuk Fakültesi

İşletme ve hukuk disiplininde dinamik bir ders portfüyü sunarak öğrenciler, sahte bir mahkeme salonu, Bloomberg finansal veri yazılımı ve çevirmen paketi dahil sınıfının en iyi tesislerine erişebilirler.

Bilgi İşlem ve Dijital Medya Fakültesi

Yaratıcı teknoloji, elektronik, siber güvenlik, gazetecilik dahil yüksek teknoloji dersler verilir. Öğrenciler Londra’daki en gelişmiş Cisco laboratuvarlarından bazılarının yanı sıra bir haber odası ve TV stüdyosunda pratik deneyim kazanırlar.

Beşeri Bilimler Fakültesi

Diyetetik kurslarından biyomedikal bilim ve spor terapisine kadar öğrenciler, Avrupa'nın en büyük ve en gelişmiş bilim öğretim tesislerinden biri olan London Met'in 30 milyon GBP'lik Bilim Merkezinde uygulamalı deneyler gerçekleştirir.

Sosyal Meslekler Fakültesi

Öğrencileri işyerine hazırlayan bu okulun birincil odak noktası istihdam edilebilirliktir. Kurslarının çoğu, mezunların kamu sektöründe, sivil toplum kuruluşlarında veya özel şirketlerde iş bulmalarına yardımcı olmak için profesyonel kuruluşlar tarafından onaylanmış ve akredite edilmiştir.

Sosyal Bilimler Fakültesi

Önde gelen araştırmalar yürüten endüstri uzmanlarının liderliğindeki bu okul, siyaset, uluslararası ilişkiler, psikoloji ve kriminoloji dahil olmak üzere çeşitli sosyal bilimler konuları sunmaktadır.

Sanat, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

Doğu Londra'nın gelişen sanat bölgesinde yer alan öğrenciler, dijital üretim tesisleri ve düzenleme süitleri dahil olmak üzere uzman atölyelere ve ekipmanlara erişebilir. Okul ayrıca lisansüstü kariyer olanaklarını daha da geliştirmek için öğrencileri endüstri profesyonelleriyle buluşturur.

Yenilikler

Girişimcilerin Desteklenmesi

London Met, kendi işini kurmak isteyen öğrencileri desteklemek için oluşturulan bir girişim olan Accelerator adında kendi iş geliştirme merkezine sahiptir. Girişimciler için gelişen bir topluluktur ve 30’dan fazla yeni kurulan işletmeye ev sahipliği yapmaktadır.

London Met Laboratuvarı

London Met, Londra'nın karşı karşıya olduğu eşitsizliklerin üstesinden gelmek ve insan yaşamını geliştirmek ve sosyal adaleti sağlamak için görev başındadır.

Üniversite, şehrin ve topluluklarının karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmek için yerel makamlar, NHS Trust’lar, spor kulüpleri, üçüncü sektör kuruluşları, yüksek öğretim enstitüleri ve işletmeler dahil olmak üzere 600’den fazla ortak kuruluşla birlikte çalışmaktadır.

Topluma geri verme misyonlarının bir parçası olarak London Met, uygun maliyetli veya ücretsiz servisler sunan halka açık birkaç üniversite kliniğine sahiptir. Bunlar arasında ücretsiz hukuki danışmanlık hizmetinin yanı sıra yaralanma ve rehabilitasyon kliniği de dahildir.

FİNANS

Ne kadar tutar?

Yıllık ortalama öğrenim ücretleri

Lisans: £15,810

Lisansüstü: £13,530

Yaşam maliyetleri

Kampüste yaşam: £8.360

AYRICALIKLAR

Giriş koşulları

London Met’in giriş koşulları derse, sınıfa ve yeterliliğe göre değişkenlik göstermektedir. Öğrenciler, belirli giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesindeki bireysel ders sayfalarını ziyaret edebilirler. Ayrıca öğrenciler, bir başvuru yapmak için gerekli belgeleri de kontrol etmeliler.

Tüm başvuru sahipleri, İngilizce dilinde gerekli yeterliliği gösterebilmelidir. Öğrenci vizesine ihtiyaç duyanların IELTS Akademik sınavı gibi Güvenli İngilizce Dil Sınavı (SELT) sağlamaları gerekebilir.

Üniversite, kabul için gerekli İngilizce dil şartlarını karşılaması gereken öğrenciler için dönem öncesi akademik İngilizce dersleri sunmaktadır. Bu dersler, derecelerine başlamadan önce İngilizce dil becerilerini geliştirmesi gereken hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine sunulmaktadır.

KAMPÜS VE OLANAKLAR

Olanaklar

London Met, çok sayıda son teknoloji tesislere sahiptir. Son yıllarda, öğrencilerin çalışmalarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış yenilikçi teknolojiye yatırım yapmıştır. Bu, dünyanın her yerinden ortak çalışkanlar tarafından 20 metre uzunluğunda Birleşik Krallık’ın en büyük dijital akıllı tahtası içerir.

Ayrıca, üniversite:

 • Avrupa'nın en gelişmiş öğretim tesislerinden biri olan 30 milyon GBP'lik bir Bilim Merkezi
 • Son teknoloji sahte bir mahkeme salonu
 • Birleşmiş Milletler’de kullanılana göre modellenmiş bir çevirmen paketi
 • Kayıt ve düzenleme ekipmanlarıyla donatılmış bir haber merkezi ve TV stüdyosu
 • Tüm dünyadaki ticaret odalarında kullanılanlardan gibi Bloomberg yazılımına sahip bir finans paketi
 • dijital üretim tesisleri, düzenleme süitleri ve diğer disiplinlerden teknik ve araçları keşfetme fırsatı ile uzman sanat ve tasarım atölyeleri
 • Londra’nın en ileri Cisco laboratuvarlarının bazıları

Öğrenci Desteği

London Met’in deneyimli kadrosu öğrencileri akademik, kişisel, finans, kısıtlılık ve konaklama dahil bir dizi sorunlarda destek olmaktadır. Öğrenciler, birebir toplantı dahil telefonda ve e-posta aracılığıyla yardım alabilirler. Öğrenci hizmetleri ekibi matris tarafından akredite edilmiştir ve Sosyal hizmet kapsamındaki çocuklar için Buttle UK Quality Markası’yla ile ödüllendirilmiştir.

Londra, uluslararası öğrencileri karşılayan çeşitlilik gösteren bir şehirdir. Üniversite, 2 kampüsü ve çok sayıda alanlarıyla tüm öğrencileri, personelleri ve ziyaretçileri için güvenli bir ortam yaratmak için çabalamaktadır. Tüm yapılar güvenlidir ve öğrencilerine yardım etmek için elemanlara sahiptir.

London Met, ayrıca, uluslararası öğrencileri desteklemek için bir dizi fon ve burs imkanı sunmaktadır. Öğrenciler daha fazla bilgi edinmek için üniversitenin web sayfasını ziyaret edebilirler. Ayrıca üniversite, eğitimlerinin yanı sıra yarı zamanlı iş bulmaları için öğrencileri aktif bir şekilde destekler.