Greenwich Üniversitesi


GREENWICH ÜNİVERSİTESİ

GENEL TANITIM

Üniversite Hakkında

Greenwich Üniversitesi, öğrencilerini işe alınabilir beceriler ve olağanüstü şeyler başarma özgüveni ile donatır. Kurum, Londra ve Kent'teki üç kampüsünde 160'tan fazla ülkeden gelen öğrencileri ağırlamaktadır.

Birleşik Krallık'taki en yeşil üniversiteler arasında derecelendirilen en büyük kampüsü, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Greenwich'in kalbinde yer almaktadır.

Uzman fakülteler, çoğu akredite edilmiş 200'den fazla lisans dersi ve 150 lisansüstü ders vermektedir. Üniversitenin dört fakültesi liberal sanatlar ve bilimleri kapsar; işletme; eğitim, sağlık ve bunların yanı sıra mühendislik ve bilim. Ana girişler, çoğu kursun Eylül ayında başladığı zaman başlar, ancak bazı kursların girişleri Ocak ve Nisan aylarında yapılır.

Greenwich Üniversitesi, üç kampüste modern tesislere sahiptir. Son beş yılda laboratuvarlara, sosyal ve öğretim alanlarına ve spor tesislerine yaklaşık 80 milyon GBP yatırım yaptı. Öğrenciler, iyi stoklanmış kütüphaneler, TV stüdyoları, düzenleme odaları ve NHS koğuşlarına benzer klinik beceri laboratuvarları dahil olmak üzere bir dizi akademik tesise erişebilir. Kampüsteki sosyal tesisler arasında öğrenci barları, spor salonu ve sayısız kafe ve restoran bulunmaktadır.

Öğrencilere mezun olduktan sonra hayallerindeki işleri güvence altına almaları için en iyi şansı veren üniversitenin özel bir İstihdam ve Kariyer Hizmetleri ekibi vardır. Hizmetleri arasında bir kariyer danışmanıyla bire bir toplantılar, özgeçmiş yazma tavsiyesi ve staj ve gönüllü çalışma hakkında bilgiler yer alır.

Üniversitenin derslerinin birçoğu meslek kuruluşları tarafından akredite edildiğinden, yüksek öğretim standartları tanınmaktadır. Bu akreditasyon, işverenlere öğrencinin yüksek kaliteli bir nitelik kazandığına dair güven sağlar. Üniversite, ödüllü aktörler ve Olimpiyat sporcuları da dahil olmak üzere başarılı, tanınmış mezunlara sahiptir.

Yenilikler

Üniversitenin Doğal Kaynaklar Enstitüsü (NRI), dünya lideri haşere kontrol çalışmaları nedeniyle İleri ve Yüksek Öğrenim ödülünü aldı.

20. yüzyılın başından beri, NRI hayati araştırmalar yürütüyor ve büyük haşere yönetimi programları ve yenilikleri uyguluyor.

Enstitü, özellikle gelişmekte olan dünyada insan, hayvan ve bitki ortamlarını etkileyen veba, kıtlık ve hastalığa neden olan haşerelerle mücadele için çığır açan akıllı çözümler yarattı. Bu, Afrika'daki çekirge salgınları üzerine yapılan radikal çalışmaları da içeriyor. Geçtiğimiz 50 yıl boyunca, haşere davranışları konusunda uzmanlaşan ve onları kontrol altına almak için özel çözümler tasarlayan öncü çalışmaları üzerine inşa edilmiştir.

En son haşere yönetimi programı, 'nehir körlüğü' bulaştıran karasinek sorunu da dahil olmak üzere dört temel alana baktı. NRI'nin bu alandaki çalışmaları, Batı Afrika'daki 11 ülkede nehir körlüğünün ortadan kaldırılmasına katkıda bulundu, 600.000 kişinin kör olmasını engelledi ve 250.000 kilometrekarelik terk edilmiş araziyi ekim ve yeniden yerleşim için geri aldı.

NRI'nin programı ayrıca şunlarla da ilgilendi; hastalık yayan ve mahsulleri ve altyapıyı tahrip eden kemirgenler; sıtma, kızıl humma ve Zika (sarı humma) gibi tehlikeli hastalıkları bulaştıran sivrisinekler; ve bahçecilik endüstrisini tehdit eden böcek zararlıları.

İleri ve Yüksek Öğrenim ödülü, NRI'nin çalışmalarının akademik mükemmelliğini ve pratik uygulamasını takdir etti ve öğrencileri kendi alanlarında geleceğin liderleri olmaya teşvik etti.

FİNANS

Ne kadar tutar?

Yıllık ortalama öğrenim ücretleri

Lisans: £16,070

Lisansüstü: £16,170

Yaşam maliyetleri

Yaşam maliyeti: £11,385

Kampüste yaşam: £5,849

Burslar ve finansman

Uluslararası öğrenciler, burslar ve finansman seçenekleri aracılığıyla bir dizi mali destek alabilirler. Bu aşağıdakileri içermektedir:

Uluslararası Burs Ödülü

Greenwich Üniversitesi Uluslararası Burs Ödülü her yıl en parlak ve en iyi uluslararası öğrencilere öğrenim ücreti indirimi şeklinde verilmektedir. Başvuru sahiplerinin, ücretleri uluslararası oranda ödeyerek tam zamanlı bir kurs için teklif veren uluslararası öğrenciler olmaları gerekir.

AB Bursu

Yeni AB öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılı için AB Bursu tarafından öğrenim ücreti indirimi sağlanacaktır. Adayların, tam zamanlı bir kurs için teklif veren AB öğrencileri olmaları gerekir.

Tam ödeme için indirim

Uluslararası öğrenciler, net öğrenim ücretlerinde yüzde beş indirim alabilirler. Bu indirimden yararlanmak için, öğrencilerin ödemenin tamamını Eylül'de başlayan kurslar için 30 Eylül'den önce ve Ocak'ta başlayan kurslar için 31 Ocak'tan önce yapmaları gerekmektedir.

Mezun Gelişim Bursu

Lisansüstü programlara başvuran uluslararası adaylar, Greenwich Üniversitesi'nde veya ortak bir kolejde lisans derecesini tamamlamaları halinde öğrenim ücreti indirimi için başvurabilirler. Başvuru sahibi birinci sınıf veya üst ikinci sınıf lisans derecesine sahipse, öğrenim ücretinde yüzde 20 indirim yapılacaktır. Başvuru sahibi daha düşük bir ikinci sınıf derecesi elde ederse veya üniversite ile bir Erasmus yerleştirmesini tamamlarsa, yüzde 10'luk bir indirim verilecektir.

Bursları Keşfedin

Greenwich Üniversitesi, sunduğu derslere kayıt yaptıran öğrencilere burs sağlamaktadır.

AYRICALIKLAR

Giriş koşulları

Uluslararası başvuru sahipleri, Greenwich Üniversitesi'ne yetkili bir ülke içi temsilci aracılığıyla veya doğrudan ücretsiz bir çevrimiçi form aracılığıyla başvurabilirler.

Bir kurs için değerlendirilmek üzere, uluslararası başvuru sahiplerinin aşağıdakileri sunmaları gerekir:

  • İngilizce dil yeterlilikleri (lisans dersleri için IELTS puanı 6.0 ve lisansüstü dersleri için 6.5).
  • Tam akademik transkriptler
  • Kişisel beyan
  • Referanslar
  • Seçtikleri kurs için gerekli olabilecek diğer belgeler.

Giriş koşulları kursa göre değişir ve tüm kabul teklifleri elektronik olarak ya acenteye ya da doğrudan öğrencinin e-posta hesabına gönderilir.

Başvuru sahipleri seçtikleri programın kriterlerini karşılıyorsa, üniversiteden koşulsuz bir teklif alabilirler.

Akademik niteliklerin hala tamamlanması gerekip gerekmediği de dahil olmak üzere, belirli giriş koşullarını henüz karşılamayan adaylara koşullu teklifler yapılacaktır. Başvuru sahipleri kurs gerekliliklerini karşılamıyorsa, daha uygun bir programa yerleştirilebilirler veya Greenwich Üniversitesi Uluslararası Koleji’ne (UGIC) başvurma şansına sahip olabilirler.

Başvurulan kursa bağlı olarak, adayların ülkeye özgü gereklilikleri karşılaması gerekebilir.

TOEFL, PTE Academic, GCSE English veya WAEC English Language gibi alternatif İngilizce testleri de dikkate alınır. Başvuru sahibi İngilizce dil gereksinimlerini karşılamıyorsa, OIETC Testine çevrimiçi olarak girebilirler.

BÖLÜM VE FAKÜLTE

Öğretim Kalitesi

Greenwich Üniversitesi, öğretimdeki mükemmelliği nedeniyle birçok prestijli kuruluş tarafından tanınmıştır. Öğretimde Mükemmellik Çerçevesi tarafından gümüşle ödüllendirilen üniversite, destekleyici, öğrenci merkezli eğitim yaklaşımıyla ünlüdür.

Greenwich Üniversitesi, olağanüstü mühendislik araştırması, en yenilikçi öğretmen, olağanüstü uluslararası strateji ve yenilik ve teknolojiye olağanüstü katkı dahil olmak üzere dokuz kez Yüksek Öğrenim Ödülü aldı. Ayrıca, Yüksek ve İleri Eğitim için dört Kraliçe Yıldönümü Ödülü ve iki Guardian Üniversite Ödülü almıştır.

Üniversitenin dünya çapındaki kampüsleri ve ortak kolejleri, 160'tan fazla ülkeden 38.000'in üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Seçtikleri endüstriler hakkında kapsamlı bilgiye sahip uzman öğretim kadrosu tarafından öğretilirler.

Üniversitenin derslerinin birçoğu ACCA, Kraliyet İngiliz Mimarlar Enstitüsü, Mühendislik Akreditasyon Kurulu, BCS – Chartered IT Enstitüsü ve Mühendislik ve Teknoloji Enstitüsü gibi meslek kuruluşları tarafından akredite edilmiştir.

Son beş yılda, Greenwich Üniversitesi kampüs tesislerine 80 milyon GBP'nin üzerinde yatırım yaptı. Buna kütüphaneler, bilgi işlem, öğrenci merkezleri ve spor tesisleri dahildir. Kütüphanelerde çalışma alanları, grup çalışma odaları, bilgisayarlar ve binlerce kitap bulunur.

Dreadnought Building'deki bilgi işlem tesisleri ve öğretim alanları için de ek bir yatırım yapılmıştır. 25 milyon GBP'lik bir yenilemeden sonra 2018'de yeniden açılan bina, şimdi bir spor salonu ve sosyal alan olan Greenwich Öğrenci Birliği'ne ev sahipliği yapıyor.

Departman Yapısı

Greenwich Üniversitesi, çok sayıda fakülte ve okulda yüksek kaliteli kurslar sunmaktadır. Fakülteleri şunları içerir:

İşletme Okulu

Meslek kuruluşları tarafından akredite edilmiş kurslar sunan okul, dünyanın dört bir yanından gelen uzman akademik kadro tarafından yönetilen ilgi çekici bir öğrenme ortamı sunmaktadır. Okulun güçlü endüstri bağlantıları vardır ve programlarının ilgili kalmasını sağlamak için işverenlerle yakın işbirliği içinde çalışır. İşletme Okulu, öğrencilerin bilgilerini uygulamalarını ve pratik deneyim kazanmalarını sağlayan bir endüstri yerleşimi ile lisans ve lisansüstü programlar sunar.

Eğitim ve Sağlık Fakültesi

İlham verici öğrenmeye adanmış fakülte öğretimi, işe yerleştirmeleri ve etkili araştırmaları birleştirir. Geniş ortak yelpazesi, öğrencilerin akademik olarak zorlanmalarını ve gelişen becerilerini ve bilgilerini uygulamaları için sağlam bir temel verilmesini sağlar.

Mühendislik ve Bilim Fakültesi

Fakülte, mühendislik, bilim ve eczacılık akademik disiplinlerinin yanı sıra Doğal Kaynaklar Enstitüsü'nü (NRI) içerir. Medway kampüsünde yer alan Mühendislik ve Bilim Fakültesi, üniversitenin akademik hizmetlerinin çoğundan sorumludur. Mühendislik ve Bilim Fakültesi, öğrencilerin paha biçilmez beceriler ve iş deneyimi kazanmalarını sağlayan bir endüstri yerleşimi ile lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır.

Liberal Sanat ve Bilimler Fakültesi

Sekiz bölüme yayılan öğrenciler, çok çeşitli konularda çeşitli dereceler arasından seçim yapabilir. Fakültelerin yenilikçi öğretim ve araştırma yöntemleri, öğrencilere benzersiz bir eğitim deneyimi sağlar.

KAMPÜS VE OLANAKLAR

Olanaklar

Üniversite, dünya standartlarında çok çeşitli tesisler sunmaktadır. Bu aşağıdakileri içermektedir:

Konaklama

Çoğu öğrenci için güvenli ve emniyetli bir ortamda üniversite konaklaması garanti edilir. Konaklama yeri kampüse yürüme mesafesindedir ve kampüsler arasında öğrenciler için öğrenci servisi mevcuttur.

Kampüs içinde veya yakınında yaklaşık 2.400 salon yeri vardır ve şunlar da dahildir:

  • Tesis bünyesinde spor salonu, kafe, mağaza ve çamaşırhane
  • Ücretsiz kampüs içi spor salonu üyeliği ve ActiveGRE etkinliklerine erişim
  • 7/24 güvenlik personeli ve rezidans desteği

Öğrenimlerinin ilk yılında 18 yaşının altında olacak öğrencilere konaklama hizmetleri ekibi tarafından alternatif barınma seçenekleri sunulacaktır.

Dreadnought Building

Öğrenciler için merkezi bir yer olan Dreadnought Building, Öğrenci Birliği'ne ev sahipliği yapar. Spor salonları, kafeler ve bodrum katındaki etkinlik alanı da dahil olmak üzere çalışmak ve sosyalleşmek için birçok alana sahiptir.

Spor Tesisleri

Spor, üniversite yaşamında büyük bir rol oynar ve tüm kampüslerde tam donanımlı spor salonları bulunur. Avery Hill kampüsünde ayrıca iki adet ışıklandırılmış her türlü hava koşuluna uygun spor sahası ve beş kortlu bir spor salonu bulunan uzman bir spor merkezi bulunmaktadır.

Stockwell Caddesi ve Drill Hall Kütüphanesi

Greenwich Üniversitesi'nin iki kütüphanesi, kitaplar ve öğrenim kaynakları ile doludur. Drill Hall kütüphanesi 400 bilgisayar, eğitim odası ve birkaç grup çalışma alanı sunarken, Stockwell Street kütüphanesindeki akademik beceriler ekibi tarafından kompozisyon yazmadan çalışma becerilerine kadar derinlemesine akademik destek sağlanmaktadır. Tüm kütüphaneler, Covid-19 kısıtlamaları doğrultusunda güvenli ve emniyetli bir ortam sağlar.

Ulaşım Bağlantıları

Her üç kampüs de mükemmel ulaşım bağlantılarına sahiptir. Greenwich ve Avery Hill arasında çalışan kampüsler arası otobüs seferleri ücretsizdir ve Medway Kampüsü ile diğer siteler arasında küçük bir ücret vardır.

Hem Greenwich hem de Avery Hill kampüsleri, Londra'nın merkezine otobüs ve trenle hızlı bağlantılar sunar ve Medway Kampüsü trenle sadece 45 dakika uzaklıktadır.