Bradford Üniversitesi

ps

BRADFORD ÜNİVERSİTESİ

GENEL TANITIM

Üniversite Hakkında

Dünya’nın önde gelen teknoloji enstitülerinden biri olan Bradway Üniversitesi küresel bir bakış açısıyla kapsamlı bir eğitim deneyimi sunar.

Üniversite, öğrencilerine dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmaları için ilham vermeye kendini adamıştır. 120’den fazla ülkeyi temsil eden 13,000’den fazla öğrenciye ve sahipliği yapmaktadır.

Öğrenciler, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluk atmosferine sahip 120 milyon GBP’lik kampüsten yararlanır. Öğretim, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli konu alanlarının olduğu ve çoğu profesyonel kuruluşlar tarafından akredite edilmiş olan dört akademik fakültede uzman personel tarafından sağlanmaktadır.

Kurs içeriği, üniversite öncü araştırmaları ve küresel endüstri ağı tarafından bilgilendirilir. En iyi kuruluşlarla olan ortaklıkları, öğrencilerin paha biçilmez endüstri fırsatlarına erişebileceği ve dünyanın her yerindeki işverenlerin aradığı becerileri geliştirebileceği anlamına gelmektedir.

Özel uluslararası öğrenci hizmetlerinden kişiselleştirilmiş kariyer rehberliğine kadar pek çok destek sunulmaktadır. Katılabilecekleri 100’den fazla spor kulübü ve topluluğu ile öğrencilerin boş zamanlarında eğlenecekleri bir çok şey vardır.

The Green şehir merkezine kısa bir yürüme mesafesinde, üniversite tarafından önerilen ödüllü kampüs içi konaklamadır. Merkezi Yorkshire’da bulunan Bradford şehri, canlı kültürel, perakende, yemek ve eğlence deneyimlerinin yanı sıra yakınlarda büyüleyici bir kırsal alan sunar. Birleşik Krallık’ın diğer bölgeleriyle iyi bağlantılara sahip ve ülkenin daha uygun fiyatlı öğrenci mekanlarından biridir.

Tüm öğrenciler, üniversite deneyimini bir dereceye kadar çalışmaktan daha fazlasına dönüştüren eğlenceli ve destekleyici bir topluluk olan Bradford Takımının bir parçası haline gelir.

Yenilikler

Bilim ve Teknoloji Bursları

Bilim ve teknoloji konuları için Bradford Üniversitesi’nden yeni burslar açıklandı.

Bursların bir kısmı yeni geliştirilmiş kurs alanlarında kullanılabilir ve birçoğu ayrı bir başvuru gerektirmez:

 • Mimari Mühendislik ve Teknoloji
 • Uydu Sistemleri Teknolojileri
 • İnşaat ve Proje Yönetimi
 • Film Yapımı
 • Uygulamalı Bilgisayar Bilimleri ve Uygulamalı Yapay Zeka
 • Oyun Tasarım, Film ve Tv Prodüksiyonu, Animasyon, Grafik ve Film ve Görsel Effektler
 • Kimya, Adli Tıp ve Arkeoloji

Bradford, dünyanın her yerinden öğrencilere akademik mükemmellik, kişisel koşullar veya mali zorluklara dayalı bir dizi ödül sunar.

Yeni Uzay Yapay Zeka Merkezi, Bradford'u uzay konusundaki küresel sohbete dahil ediyor

Bir mezunun cömert bağışlarıyla üniversite, 2022’nin sonlarında Uydu Sistemleri Mühendisliği Yüksek Lisansı gibi yeni ve yenilikçi dersler sunan yepyeni uzay yapay zeka merkezi kurmayı başardı. Bu dersi alan öğrenciler Satellite Applications Catapult ve Airbus gibi şirketlerle ortaklıklar yoluyla geliştirilen bir müfredata kendilerini kaptıracak ve eğitimlerinin ardından onlarla mezun iş fırsatlarını keşfedecekler.

FİNANS

Ne kadar tutar?

Yıllık ortalama öğrenim ücretleri

Lisans: £20,400

Lisansüstü: £21,300

Yaşam maliyetleri

Yaşam maliyeti: £2,940

Kampüste yaşam: £3,780

Burslar ve finansman

Ekstra finansal desteğe ihtiyacı olan her kökenden öğrencilere yardımcı olmak için Bradford Üniversitesi, burslara her yıl 4 milyon GBP'den fazla para yatırmaktadır. Bunların bir kısmı, kendi kendini finanse eden uluslararası öğrencilere adanmıştır. Burslar akademik mükemmelliğe, kişisel koşullara veya mali zorluklara dayanmaktadır.

Öğrenciler, neyin mevcut olduğunu araştırmaya ve uygunluk gereksinimlerini kontrol etmeye teşvik edilir. Bazı burslar konuya özeldir ve başvuru gerektirebilir.

Bradford Üniversitesi, bilim ve teknoloji alanındaki programları için yeni burslar açıkladı. Yakın zamanda geliştirilen dersler için çeşitli ödüller mevcuttur ve bu hibelerin birçoğu ek bir başvuru gerektirmez. Bunlar şunları içerir ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • Mimari Mühendislik ve Teknoloji
 • Uydu Sistemleri Teknolojileri
 • İnşaat ve Proje Yönetimi
 • Film Yapımı
 • Uygulamalı Bilgisayar Bilimleri ve Uygulamalı Yapay Zeka
 • Oyun Tasarım, Film ve Tv Prodüksiyonu, Animasyon, Grafik ve Film ve Görsel Effektler
 • Kimya, Adli Tıp ve Arkeoloji

Bradford Üniversitesi, akademik liyakat, kişisel durumlar ve mali zorluklar dikkate alınarak dünyanın her köşesinden öğrencilere farklı türde burslar vermektedir.

Bursları Keşfedin

Bradford Üniversitesi, sundukları derslere kayıt yaptıran öğrencilere burs sağlamaktadır.

AYRICALIKLAR

Giriş koşulları

Akademik Gereklilikler

Öğrencilerin Bradford Üniversitesi'nde okumak için konuya özgü akademik gereksinimleri karşılaması gerekecektir.

Uluslarası Kuruluş Yılı

Derece dersinin gereksinimlerini karşılayamayanlar için Bradford Uluslararası Kolej Üniversitesi (UBIC), üniversite kampüsüne bağlıdır. Öğrencilerin akademik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan programlar sunar, böylece derece düzeyinde eğitim için hazırlanırlar.

İngilizce Dil Gereklilikleri

Uluslararası öğrencilerinin, üniversitenin İngilizce dil gerekliliklerini karşılaması gerekecektir. IELTS, üniversitenin tercih ettiği İngilizce dil sınavıdır, ancak üniversitenin kendi giriş sınavı olan BASALT da vardır. Aşağıdaki sınavlar kabul edilir:

 • IELTS- öğrencilerin her grupta en az 5.0 olmak üzere en az 6.0 puana veya Öğrenci Vizesi gerekiyorsa her grupta 5.5 puana ihtiyacı olacaktır.
 • TOEFL- Öğrenci Vizesi gerekiyorsa, öğrencilerin okumada 18, yazmada 17, dinlemede 17 ve konuşmada 20 olmak üzere en az 80 puan almaları gerekir.
 • Pearson PTE Academic- öğrencilerin dört alt testin her birinde en az 59 olmak üzere en az 62 puan almaları gerekir.
 • LanguageCert Uluslararası ESOL SELT B2- öğrencilerin her bir alt beceride en az 33 olmak üzere toplamda en az 148 puan alması gerekecektir.
 • İngilizce için PSI Becerileri: SELT- öğrencilerin genel olarak ve B2 seviye testindeki her bir alt testte en az bir Liyakat Başarısı elde etmesi gerekecektir.
 • Veya kabul edilen bir eşdeğer

Bazı dersler daha yüksek yeterlilik gerektirebilir. Öğrenciler bireysel ders bilgilerini kontrol etmeye teşvik edilir.

Dönem öncesi İngilizce dil kursları

Seçtikleri derece kursuna kalifiye olmak için gerekli İngilizce dil yeterlilik gereksinimlerini karşılayamayanlar, bir dönem öncesi İngilizce dil kursu almayı seçebilirler. Bu onların dil ve akademik becerilerini geliştirmelerine ve üniversite düzeyinde okumaya hazırlanmalarına yardımcı olacaktır.

BÖLÜM VE FAKÜLTE

Öğretim Kalitesi

Bradford Üniversitesi'ndeki öğretim, gelişmiş sağlık hizmetleri, yenilikçi mühendislik ve sürdürülebilir toplumlar ana temaları aracılığıyla toplumun iyiliği için yürütülen araştırmalarla bilgilendirilir.

Her zaman eğitimde öncü olmuştur ve 1969’da üniversite, barış çalışmaları için dünyanın ilk üniversite merkezini kurmuştur. Bugün hala dünya çapında türünün en büyüklerinden biridir.

Öğrencilere, hareket yakalama stüdyosu ve Bloomberg Ticaret Odası gibi birinci sınıf tesisler kullanılarak, endüstri profesyonellerinin yanı sıra kendi alanlarındaki uzmanlar tarafından eğitim verilmektedir.

Akademik fakülte yenilikçi çalışmaların ön saflarında yer almaktadır. Başarıları arasında kanser için yenilikçi bir kan testi geliştirmek ve bunama hastalarına yardım etme çalışmaları ve arkeoloji araştırmaları için iki Kraliçe'nin Yüksek Öğrenim Yıldönümü Ödülü'nü almaları yer alıyor.

Akreditasyon ve Sıralamalar

Birçok kursun akreditasyonu veya profesyonel onayı vardır. İşletme fakültesi, EQUIS, AMBA ve AACSB tarafından Triple Crown akreditasyonuna sahiptir.

2023 Complete University Guide konu tablolarında, Bradford aşağıdakiler açısından Birleşik Krallık'taki ilk on üniversite arasında yer almaktadır:

 • Fizyoterapi
 • Optometri ve Oftalmik
 • Paramedik Bilimi
 • Adli Bilim

Bradford Üniversitesi, Times higher Education Dünya Üniversiteleri Sıralamasında dünyada 501-600 olarak listelenmiştir.

Departman Yapısı

Bradford Üniversitesi ilk olarak1832’de Mekanik Enstitüsü olarak kuruldu. 1966’da Kraliyet Beyannamesi aldı ve Birleşik Krallık’ın 40. üniversitesi oldu.

Şehir merkezli bir kampüste bulunan dört akademik fakülteden oluşur. Her biri çok çeşitli disiplinleri kapsar:

 • Mühendislik ve Bilişim Fakültesi (FoEI)- Mühendislik Fakültesi’ne; Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri; ve Medya, Tasarım ve Teknoloji Fakültesine ev sahipliği yapar.
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi (FoHS)- hemşirelik, ebelik ve yardımcı sağlık meslekleri dersleriyle tanınmaktadır.
 • Yaşam Bilimleri Fakültesi (FoLS)- Arkeoloji ve Adli Bilimler Fakültesi, Kimya ve Biyobilimler Fakültesi, Optometri ve Görme Bilimi Fakültesi ve Eczacılık ve Tıp Fakültesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.
 • İşletme, Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesi (FoMLSS) - Hukuk Fakültesi, akredite Yönetim Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ne ev sahipliği yapar.

Her akademik program dört fakülteden birine aittir ve öğreticiler, seminerler, konferanslar, laboratuar çalışmaları ve pratik çalışmalar içerebilir. Akademik yıl Eylül ayında başlar ve Ocak ayında başlayan bazı derslerle Mayıs ayında sona erer.

KAMPÜS VE OLANAKLAR

Olanaklar

Bradford Üniversitesi, uluslararası öğrencilerin kendilerini evlerinden uzakta hissedecekleri sıcak ve canlı bir ortam sunmaktadır. Çalışmalarına yardımcı olacak birçok modern, endüstri standardında öğrenim olanaklarının yanı sıra, öğrencileri sınıf dışında da destekleyecek pek çok şey vardır.

Öğrenci Birliği

Öğrencilerin öğrencilik deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için Bradford Üniversitesi Öğrenci Birliği (UBU), yıl boyunca sunulan birçok destek kaynağına, aktiviteye ve etkinliğe sahiptir. Tüm öğrenciler otomatik olarak UBU üyesidir. Seçilmiş öğrenci temsilcileri tarafından yönetilir ve uluslararası öğrenciler eğitimleri, mali durumları, sosyal yardımları, göçmenlik ve daha fazlası ile ilgili her konuda özel yardım bulabilirler.

UBU ayrıca öğrenciler tarafından yönetilen 100'den fazla farklı spor kulübü ve topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Sokak dansından siyasete, tüm öğrencilerin eğitimleri dışında keyif alacakları bir şeyler vardır. Öğrenciler tam olarak aradıklarını bulamazlarsa kendi kulüplerini veya topluluklarını da kurabilirler.

Konaklama

Üniversitenin tavsiye ettiği konaklama yeri Green, 40 milyon GBP ödüllü öğrenci yurtlarıdır. Kampüsün içinde ancak şehir merkezine yakın olan Green, yaşamak için samimi ve güvenli bir yerdir. Şehir evleri ve apartmanlardan oluşan, 1.002 odanın yanı sıra yüksek kaliteli, tam donanımlı ortak alanlar bulunmaktadır. Aynı zamanda dünyadaki türünün en sürdürülebilir gelişmelerinden biridir.

Ayrıca kampüs dışı konaklama seçenekleri de mevcuttur. Bradford, Birleşik Krallık’taki diğer üniversite şehirlerine göre yaşamak için nispeten ucuz bir yerdir. Konaklama rekabetçidir, bu sebeple öğrencilerin yaşam düzenlemelerini mümkün olan en kısa sürede düzenlemeleri teşvik edilir.